Aparaty nazębne wspomagające leczenie chrapania

Chrapanie podczas snu jest objawem utrudnionego przepływu powietrza przez górne drogi oddechowe i może być niezwykle uciążliwe dla innych domowników czy współlokatorów. Do przyczyn chrapania należą niedostosowanie masy ciała do wzrostu lub sięganie po różne używki, najczęściej alkohol. Zwykle chrapanie nie wpływa znacząco na zdrowie i jakość życia, jednak może być ono związane także z różnymi poważnymi chorobami i stać się niebezpieczne. Dzieje się to wtedy, kiedy chrapaniu towarzyszy na przykład bezdech. Może być to objawem obturacyjnego bezdechu sennego lub świadczyć o nieprawidłowej budowie górnych dróg oddechowych.

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych preparatów, których zadaniem jest pomoc w walce z chrapaniem. Wybór odpowiedniego sposobu leczenia może zmniejszyć problem chrapania a nawet całkowicie zniwelować jego przyczyny. Jedną z dostępnych i bardzo skutecznych metod, obok różnego rodzaju kapsułek, tabletek, żeli czy plastrów jest aparat przeciw chrapaniu.

Aparaty na chrapanie – sposób działania

Zastosowanie aparatu przeciw chrapaniu polega na wysunięciu żuchwy pacjenta o kilka milimetrów do przodu. Dzięki temu zabiegowi przepływ powietrza przez górne drogi oddechowe podczas snu jest zwiększony.

Aparaty przeciw chrapaniu – oferta

Aparat na chrapanie może być alternatywą aparatu CPAP dla osób z łagodną postacią obturacyjnego bezdechu sennego a wybierających się na przykład w podróż czy na wakacje. Aparaty przeciw chrapaniu oferowane przez nas cechują się wysoką jakością oraz swobodą w użytkowaniu. Szczególnie polecamy poniższe aparaty na chrapanie znajdujące się w naszym asortymencie:

Ich skuteczne działanie jest potwierdzone klinicznie. Zapewniają spokojny sen oraz zapobiegają chrapaniu. Każdy z aparatów zaproponowanych przez nas składa się z pasków mocujących o różnych długościach oraz z dwóch nakładek termoplastycznych, co pozwala na indywidualne formowanie. Zachęcamy również do zakupu dodatkowych pasków mocujących.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5