AutoCPAP

Automat CPAP to automatyczny aparat do leczenia obturacyjnego bezdechu sennego dostosowujący ciśnienie do potrzeb pacjenta. Przeznaczony jest dla osób cierpiących na bezdech senny, który jest szczególnie niebezpieczny dla zdrowia i życia, ponieważ wpływa na wszystkie układy w organizmie człowieka. Aparat CPAP stosuje się również w przypadku rozpoznania spłycenia oddechu u pacjenta. Nierzadko wiąże się także z innymi chorobami takimi jak na przykład cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy choroba niedokrwienna serca.Obturacyjny bezdech senny objawia się głównie poprzez:

  • niespokojny sen,
  • głośne, przerywane chrapanie,
  • przerwy w oddychaniu podczas snu trwające od 6 do 10 sekund,
  • poranne bóle głowy,
  • uczucie zmęczenia, senność oraz zasypianie w ciągu dnia,
  • problemy z pamięcią i koncentracją.

Automat CPAP – sposób działania

Automat CPAP obecnie jest jedną z najskuteczniejszych oraz powszechnie uznanych form leczenia obturacyjnego bezdechu sennego. W skład podstawowego wyposażenia automatycznego aparatu CPAP wchodzą maska nosowa oraz pompa powietrzna. Automat CPAP monitoruje i analizuje oddech pacjenta podczas snu i dostarcza tyle ciśnienia, ile jest w danej chwili potrzebne organizmowi. Gdy pacjent śpi spokojnie, aparat utrzymuje najniższe możliwe ciśnienie, a w przypadku wykrycia bezdechu sennego lub chrapania podnosi ciśnienie w sposób nieodczuwalny dla śpiącego, utrzymując tym samym gardło oraz język w odpowiedniej pozycji.

Autocpap – cena

Cena urządzenia Autocpap jest uzależniona od wielu czynników, w tym także rozmiaru samego urządzenia oraz wybranego modelu maski. To daje pacjentom możliwość wyboru rozwiązania adekwatnie do potrzeb i możliwości budżetowych. Dodatkową zaletą wielu aparatów Auto CPAP jest możliwość zmiany modelu maski w trakcie użytkowania, co pozwala na dostosowywanie urządzenia do indywidualnych potrzeb, przy zachowaniu warunków, w których cena za Autocpap jest dla nas przystępna.

Planujesz wymianę lub zakup nowego aparatu Autocpap – cena przyjazna dla Twojego budżetu czeka w sklepie Sanora. Możesz skorzystać z oferty sklepu online lub zakupić aparat Autocpap w sklepie stacjonarnym działającym na terenie miasta Warszawa. Klientów z Warszawy jak i całej Polski zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą. W stałym asortymencie posiadamy aparaty Auto CPAP znanych i cenionych marek, których wybór stanowi gwarancję zadowolenia oraz bezawaryjnej pracy aparatu przez długi czas użytkowania.

Automat CPAP – oferta

Obturacyjny bezdech senny jest chorobą długotrwałą, której leczenie może trwać wiele lat, dlatego warto zainwestować w sprzęt wysokiej jakości. W naszej ofercie znajdą Państwo kilka różnych modeli aparatów autoCPAP zapewniających zarówno komfort obsługi jak i użytkowania. Szczególnie polecamy automatyczne aparaty firmy Loewenstein Medical Technology, Resmed oraz Philips Respironics. Warto również zaznaczyć, że aparaty CPAP są częściowo refundowane przez NFZ – pacjentowi przysługuje 90 % zwrotu od kwoty 2100 zł.