Maski CPAP nosowe

Od stycznia 2024r Zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne na maskę może wystawić lekarz POZ i lekarz medycyny rodzinnej.

Od 1.01.2023r maski do aparatów CPAP objęte są refundacją NFZ w wysokości 180 zł.

Podstawowy zestaw CPAP składa się z pompy powietrznej oraz specjalnej maski. Dobór maski CPAP jest tak samo ważny jak wybór aparatu do leczenia bezdechu sennego. Stosowanie aparatu CPAP bez dopasowania odpowiedniej maski może nie przynieść spodziewanych rezultatów podczas leczenia. Tylko prawidłowo dobrana i dopasowana maska CPAP gwarantuje skuteczność terapii oraz ułatwi pacjentowi przyzwyczajenie się do stosowania aparatu CPAP.

Do dyspozycji pacjentów poszukujących odpowiedniej maski przeciw chrapaniu należą: maska ustno-nosowa (twarzowa), która obejmuje nos oraz usta. Dedykowana jest ona pacjentom, którzy podczas snu oddychają jedynie przez usta lub borykają się z niedrożnością nosa. Dla pozostałych osób wystarczającym wyborem będzie maska, którą zakłada się na nos lub maska donosowa.

Maska przeciw chrapaniu i bezdechowi sennemu – oferta

Maska CPAP odpowiada za doprowadzenie powietrza do płuc oraz regulowanie ciśnienia w drogach oddechowych. Przy wyborze maski na chrapanie szczególną uwagę należy zwrócić na komfort użytkowania oraz odpowiednie dopasowanie, tak aby nie przeszkadzała podczas snu.

Szczególnie polecamy maski przeciw chrapaniu poniższych producentów:

Proponowane przez nas maski na chrapanie są idealną odpowiedzią na Państwa oczekiwania. Gwarantujemy wysoką jakość, wytrzymałość oraz pełne bezpieczeństwo masek przeciw chrapaniu z naszego asortymentu. Cechują się one niezwykłą łatwością w obsłudze a także zapewniają najwyższy komfort i wygodę podczas użytkowania, dzięki dostępności różnych rozmiarów – S, M oraz L. Maski są skonstruowane i wyprofilowane w taki sposób, aby pacjent bez obaw mógł przyjąć dowolną pozycję podczas snu.

https://www.high-endrolex.com/24

Maska CPAP – gwarancja wysokiej jakości snu

Prawidłowy sen ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu. Sen pozwala nam wypocząć zarówno fizycznie jak i psychicznie, dlatego warto zadbać o odpowiednią ilość i jakość snu. Oferowane przez nas maski tlenowe do spania to połączenie efektywności leczenia z wygodą stosowania.
Odpowiednio dobrana i wyregulowana maska tlenowa do spania nie tylko zmniejszy objawy bezdechu, ale zapewni możliwie wysoki komfort oddechowy, co w terapii bezdechu sennego ma ogromne znaczenie zarówno dla prawidłowego przebiegu leczenia, jak i komfortu użytkownika.