Diagnostyka bezdechu sennego

Diagnostyka bezdechu sennego

Bezdech senny to nie tylko dyskomfort dla partnera, z którym dzielimy sypialnię. To poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i życia. Badania wykazały, że nieleczone chrapanie oraz zespół bezdechu sennego mogą się przyczyniać do występowania problemów z nadciśnieniem tętniczym, chorób serca, udarów, cukrzycy typu 2, a także depresji. Dlatego prawidłowa diagnostyka bezdechu sennego i jego leczenie jest tak ważne.

Badanie bezdechu sennego pozwala na:

  • określenie, czy bezdech senny rzeczywiście występuje,
  • określenia stopnia nasilenia problemu,
  • identyfikację miejsca występowania zaburzeń oddychania podczas snu.

Diagnostyka bezdechu sennego – Jak przebiega?

Wskazaniem do przeprowadzenia diagnostyki bezdechu sennego jest chrapanie oraz występowanie innych objawów sugerujących występowanie obturacyjnego bezdechu sennego:

  • nadmierna senność,
  • sen nieprzynoszący odpoczynku,
  • poranne bóle głowy,
  • trudności z koncentracją,
  • znaczna suchość w ustach po przebudzeniu,
  • nadmierna drażliwość.

Badanie bezdechu sennego można przeprowadzić w warunkach klinicznych lub ambulatoryjnych w domu pacjenta. Diagnostyka bezdechu sennego w domu pacjenta wymaga dostępu do odpowiedniej aparatury medycznej. Niektóre placówki specjalizujące się w diagnostyce i leczeniu bezdechu sennego oferują swoim pacjentom możliwość wypożyczenia aparatury diagnostycznej, inne dosyłają zainteresowanych do wypożyczalni sprzętu medycznego.

Badanie bezdechu sennego w warunkach domowych – Warszawa i okolice

Marka Sanora oferuje wynajem wysokiej jakości aparatury diagnostycznej. Dysponujemy urządzeniem, dzięki któremu badanie bezdechu sennego może zostać przeprowadzone w warunkach domowych. Urządzenie charakteryzuje się prostą obsługą oraz wysokim komfortem użytkowania, dzięki czemu nie wpływa na jakość snu, a diagnostyka bezdechu sennego przynosi wiarygodne wyniki na bazie których można rozpocząć leczenie. W ofercie mamy również aparaty na bezdech senny.

Osoby zainteresowane wynajmem aparatury diagnostycznej zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu. Usługi kierujemy w sposób szczególny do klientów z Warszawy i okolicy.

Wyświetlanie jednego wyniku

Wyświetlanie jednego wyniku