AutoCPAP

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

automat cpapAutomat CPAP to automatyczny aparat do leczenia obturacyjnego bezdechu sennego dostosowujący ciśnienie do potrzeb pacjenta. Przeznaczony jest dla osób cierpiących na bezdech senny, który jest szczególnie niebezpieczny dla zdrowia i życia, ponieważ wpływa na wszystkie układy w organizmie człowieka. Aparat CPAP stosuje się również w przypadku rozpoznania spłycenia oddechu u pacjenta. Nierzadko wiąże się także z innymi chorobami takimi jak na przykład cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy choroba niedokrwienna serca.

Obturacyjny bezdech senny objawia się głównie poprzez:

  • niespokojny sen,
  • głośne, przerywane chrapanie,
  • przerwy w oddychaniu podczas snu trwające od 6 do 10 sekund,
  • poranne bóle głowy,
  • uczucie zmęczenia, senność oraz zasypianie w ciągu dnia,
  • problemy z pamięcią i koncentracją.

Automat CPAP – sposób działania

Automat CPAP obecnie jest jedną z najskuteczniejszych oraz powszechnie uznanych form leczenia obturacyjnego bezdechu sennego. W skład podstawowego wyposażenia automatycznego aparatu CPAP wchodzą maska nosowa oraz pompa powietrzna. Automat CPAP monitoruje i analizuje oddech pacjenta podczas snu i dostarcza tyle ciśnienia, ile jest w danej chwili potrzebne organizmowi. Gdy pacjent śpi spokojnie, aparat utrzymuje najniższe możliwe ciśnienie, a w przypadku wykrycia bezdechu sennego lub chrapania podnosi ciśnienie w sposób nieodczuwalny dla śpiącego, utrzymując tym samym gardło oraz język w odpowiedniej pozycji.

Automat CPAP – oferta

Obturacyjny bezdech senny jest chorobą długotrwałą, której leczenie może trwać wiele lat, dlatego warto zainwestować w sprzęt wysokiej jakości. W naszej ofercie znajdą Państwo kilka różnych modeli aparatów autoCPAP zapewniających zarówno komfort obsługi jak i użytkowania. Szczególnie polecamy automatyczne aparaty firmy Loewenstein Medical Technology oraz Philips Respironics. Warto również zaznaczyć, że aparaty CPAP są częściowo refundowane przez NFZ – pacjentowi przysługuje 90 % zwrotu od kwoty 2100 zł.